​Ide e papritur për shkëmbim lojtarësh ndërmjet PSG-së dhe Barcelonës

​Ide e papritur për shkëmbim lojtarësh ndërmjet PSG-së dhe Barcelonës

Paris Saint-Germain raportohet se është duke e studiuar një marrëveshje të mundshme shkëmbimi që përfshin Mauro Icardin dhe sulmuesin e Barcelonës Sergio Aguero, gjithnjë sipas “El Nacional”.


Icardi lënë anash që nga ardhja e gjashtë herë fituesi i Topit të Artë, Lionel Messi në “Parc des Princes” dhe nuk është më një titullar i sigurt nën drejtimin e trajnerit Mauricio Pochettino, përcjellë KosovaPress.

Barcelona mësohet se pëlqen instiktin e golashënuesit te Icardi dhe është sugjeruar që Aguero plotësojë egon e tij për të luajtur së bashku me bashkëkombasin e tij Lionel Messi gjë të cilën dështoi ta arrinte në “Camp Nou”.

Lexo edhe

Video

error: