Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Ibra zvogëlon rëndësinë e 501 golave: Le të vazhdojmë të fitojmë

​Ibra zvogëlon rëndësinë e 501 golave: Le të vazhdojmë të fitojmë

Zlatan Ibrahimovic është i vetëdijshëm që ka shënuar shumë gola në karrierën e tij, por paralajmëron Milanin që të mos ulë entuziazmin e tyre në vazhdim të kampionatit.

Suedezi shënoi golin e tij të 500-të dhe 501 në nivel klubesh në ndeshjen në shtëpi të “Rossonerëve” kundër Crotones, përcjell KosovaPress.


“Kjo do të thotë që unë kam shënuar disa gola në karrierën time, gjëja më e rëndësishme është të vazhdoj dhe të ndihmoj ekipin. Synimi im është të shënoj gola dhe të krijoj mundësi, ”tha 39-vjeçari për “Sky Sport”.

“Ne duhet të luajmë ndeshjen tonë dhe të fitojmë si kundër një ekipi që rri duarkryq dhe mund të na krijojë telashe. Ne duhet të shfrytëzojmë maksimalisht mundësitë që kemi ”, theksoi shtatlarti suedez.

Lexo edhe

Video

error: