​Hendboll/ Besa Famgas triumfon ndaj Borcit dhe vazhdon tutje në Kupën e Evropës

​Hendboll/ Besa Famgas triumfon ndaj Borcit dhe vazhdon tutje në Kupën e Evropës

Kampionët e Kosovës në hendboll, KH Besa Famgas e kanë mposhtur Borcin e Banjallukës me rezultat 29:22, në ndeshjen e  kthimit të raundit të tretë të Kupës Evropiane, të luajtur në Pejë.


Në ndeshjen e parë ndërmjet këtyre dy skuadrave tifozët serbë kanë fyer në baza nacionale e racore hendbollistët e Besa Famgas në Banja Llukë.

Në një postim në Facebook, KH Famgas kishte bërë të ditur se tifozët vendas kanë nisur me fyerjet nacionaliste/raciste dhe se delegatët e ndeshjes nuk kishin reaguar fare.

Lexo edhe

Video

error: