​Haziri: S’kemi koalicion me asnjë parti

​Haziri: S’kemi koalicion me asnjë parti

Pas mbledhjes së Kryesisë, nënkryetar i LDK-së Lutfi Haziri tha se marrëveshje politike bllok nuk do të ketë me asnjë parti politike për zgjedhjet në balotazh, përveç parimit me qytetarë.


“Ne nuk kemi asnjë ftesë dhe as nuk kemi bërë ftesë për asnjë subjekt për të bërë koalicione për zgjedhjet në balotazh”, tha ai.

Haziri i ka quajtur edhe spekulime deklaratat e zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi lidhur me pretendimet se LDK ka arritur marrëveshje me Listën Serbe për ta mbështetur atë në garën e Gjilanit. 

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.