​Haradinaj tregon arsyen e largimit nga takimi me Kurtin

​Haradinaj tregon arsyen e largimit nga takimi me Kurtin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka treguar edhe arsyen e largimit të tij nga takimi me kryeministrin Albin Kurti, pak minuta pasi ka filluar.

Haradinaj ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook se “Kurti mbante ligjërata e nuk sqaronte përse ka prishur raportet me Amerikën”.


“Edhe pse isha pjesë e takimit me kryeministrin Kurti, u detyrova ta lëshoj takimin sepse Kurti mbante ligjërata e nuk na sqaronte se përse ka prishur raportet me Amerikën dhe përse nuk po kthehej që të realizojë kërkesën e tyre. Për mua është e papranueshme që në raste kaq të ndjeshme, të prishim raportet me aleatin kryesor të sigurisë”, ka deklaruar ai.

Lexo edhe

Video

4 Comments

Komentet janë të mbyllura.