​Haradinaj përkujton dëshmorët Hyzri Talla, Ilir Durmishi dhe Afrim Maliqi në 22-vjetorin e rënies heroike

​Haradinaj përkujton dëshmorët Hyzri Talla, Ilir Durmishi dhe Afrim Maliqi në 22-vjetorin e rënies heroike

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës , Ramush Haradinaj, ka përkujtuar dëshmorët Hyzri Talla, Ilir Durmishi dhe Afrim Maliqi në 22-vjetorin  e rënies së tyre.

“Njëzetedy vite më parë, Hyzri Talla, Ilir Durmishi dhe Afrim Maliqi, ranë heroikisht në kërkim të lirisë”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë:


Njëzetedy vite më parë, Hyzri Talla, Ilir Durmishi dhe Afrim Maliqi, ranë heroikisht në kërkim të lirisë.

Një jetë në shërbim të Atdheut, ata u bën frymëzim për vazhdimin e luftës deri në çlirim.

Lavdi e përjetshme!

Lexo edhe

Video

error: