​Haradinaj: Paratë e Gazprom-it rus kanë bërë që Kurti të refuzoi gazsjellësin amerikan

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka akuzuar kryeministrin Albin Kurti se i ka dhënë dy goditje të rënda shtetësisë së Kosovës me marrëveshjen për targat e automjeteve me Serbinë dhe refuzimin për gazsjellësin amerikan. Duke kërkuar dorëheqjen e kreut qeveritar, Haradinaj tha se paratë e Gazprom-it rus kanë bërë që … Continue reading ​Haradinaj: Paratë e Gazprom-it rus kanë bërë që Kurti të refuzoi gazsjellësin amerikan