​Haradinaj: Kosova është falënderuese ndaj Zvicrës për përkrahjen e dhënë në të gjitha proceset

​Haradinaj: Kosova është falënderuese ndaj Zvicrës për përkrahjen e dhënë në të gjitha proceset

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka pritur në takim ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Thomas Kolly

Haradinaj pas takimit me Ambasadorin zviceran ka thënë se Kosova është falënderuese për përkrahjen e dhënë në të gjitha proceset.

“Republika e Kosovës është falënderuese për përkrahjen e sinqertë dhe të vazhdueshme të Zvicrës në të gjitha proceset shtetndërtuese”, ka shkruar Haradinaj. 

Postimi i plotë i Haradinajt:


Republika e Kosovës është falënderuese për përkrahjen e sinqertë dhe të vazhdueshme të Zvicrës në të gjitha proceset shtetndërtuese. 

Sot, mirëprita në selinë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ambasadorin e Zvicrës në Kosovë z. Thomas Kolly.

Bashkëbiseduam për çështjet aktuale në vend dhe thellimin e bashkëpunimit mes Kosovës dhe Zvicrës.

Ambasadorin Kolly e falënderova për mbështetjen dhe miqësinë e pathyeshme e historike mes dy vendeve tona!

Lexo edhe

Video