​Gjysmë ore lojë, Villarreali presion të madh Liverpoolit

​Gjysmë ore lojë, Villarreali presion të madh Liverpoolit

Ka kaluar tashmë gjysmë ore lojë në stadiumin “La Ceramica” aty ku po zhvillohet një ndeshje spektakolare ndërmjet Villarrealit dhe Liverpoolit.

Kjo ndeshje është e dyta ndërmjet këtyre dy skuadrave dhe nga kjo sfidë edhe do të dal finalisti i parë i Ligës së Kampionëve, raporton KosovaPress.


“Nëndetësja e Verdhë” ka kaluar në epërsi që në minutën e tretë të ndeshjes me golin e Dias dhe po vazhdon të tregoj lojë bindëse duke e kërkuar edhe të dytin.

Kujtojmë se ndeshja e parë në “Anfield Road” përfundoi me fitoren e Liverpoolit me rezultat 2-0.

Lexo edhe

Video