​Genoa-Milan, Pioli kërkon fitoren e parë pas tri ndeshjeve, formacionet zyrtare

​Genoa-Milan, Pioli kërkon fitoren e parë pas tri ndeshjeve, formacionet zyrtare

Pas barazimit në derbi me Interin si dhe dy humbjeve nga Fiorentina dhe Sassuolo, Milani kërkon që t’iu kthehet fitoreve në ndeshjen e radhës në Serie-A kundër Genoas, e vlefshme për xhiron e 15-të.

“Rossonerët” po luftojnë për kreun e tabelës me Napolin dhe Interin, andaj ndaj Genoas duhen vetëm tri pikë në mënyrë që të mos humbet ky hap, transmeton KosovaPress.


Këto janë formacionet zyrtare:

GENOA (3-5-2): Sirigu; Vanheusden, Masiello, Vasquez; Ghiglione, Rovella, Badelj, Sturaro, Cambiaso; Ekuban, Bianchi.

MILAN (4-2-3-1): Maignan; Kalulu, Kjaer, Tomori, Theo Hernandez; Kessié, Tonali; Messias, Brahim Diaz, Krunic; Ibrahimovic.

Lexo edhe

Video