​Formacionet zyrtare të derbit të La Ligas, Valencia-Real Madrid

​Formacionet zyrtare të derbit të La Ligas, Valencia-Real Madrid

Pasi kanë pikë të barabarta, nga 10 pas katër xhirove, Valencia dhe Real Madridit do të përballen sonte nga ora 21:00 për të parë forcën e tyre në La Liga.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Mestalla”, aty ku Carlo Ancelotti nuk do t’i ketë shërbimet e lojtarëve si Bale, Ceballos, Kroos, Marcelo dhe Mendy, përcjellë KosovaPress.


Ja formacionet zyrtare:

Valencia: Mamardashvilli, Thierry, Paulista, Hugo, Guedes, Gomerz, Soler, Alderete, Was, Duro, Foulquier

Real Madrid: Courtouis, Carvajal, Militao, Alaba, Nacho, Hazard, Benzema, Modric, Casemiro, Valverde, Vinicius

Lexo edhe

Video