​Formacionet zyrtare të derbit lokal, Drita-Gjilani

​Formacionet zyrtare të derbit lokal, Drita-Gjilani

Janë publikuar tashmë formacionet zyrtare të derbit të shumëpritur në Superligën e Kosovës, atë ndërmjet Dritës dhe Gjilanit.

Derbi i qytetit të Gjilanit do të zhvillohet në Prishtinë, në stadiumin “Fadil Vokrri” dhe fillon nga ora 15:00, raporton KosovaPress.

Pas pesë ndeshjeve, Drita ka mbledhur 11 pikë, kurse Gjilani gjashtë sosh.


Këto janë formacionet zyrtare:

Drita: Maloku; Limani, Balde, Cuculi, Blakçori; Broja, Jashari; Muja, Fazliu, Ajzeraj; Tahiri;

Gjilani: Koliçi; Sorsa, Prekazi, Halili, Hoxha; Dabiqaj, Useini, Musolli; Hajdari, Krasniqi, Progni;

Lexo edhe

Video