​Formacionet zyrtare, Milan-Torino

​Formacionet zyrtare, Milan-Torino

Në kërkim për fitoren e gjashtë radhazi në ligë, Milani pret Torinon për t’u shkëputur me Napolin në krye të tabelës.

Trajneri i Milanit Stefano Pioli vjen me shumë risi në formacion. Kessié si titullar, Saelemaekers poashtu dhe Olivier Giroud në sulm, përcjellë KosovaPress.

Thei Hernandez është në pankinë.


Këto janë formacionet zyrtare:

MILAN (4-2-3-1) : Tatarusanu; Calabria, Tomori, Romagnoli, Kalulu; Tonali, Kessié; Saelemaekers, Krunic, Leao; Giroud. Herds Pioli

TORINO (3-4-2-1) : Milinkovic-Savic; Djidji, Bremer, Good morning; Singo, Lukic, Pobega, Aina; Linetty, Brekalo; Belotti

Lexo edhe

Video

error: