​Formacionet zyrtare, Milan-Napoli

​Formacionet zyrtare, Milan-Napoli

Janë publikuar formacionet zyrtare te derbit të Serie-A ndërmjet Milanit dhe Napolit, e vlefshme për xhiron e shtatë të këtij sezoni.

Të dy skuadrat janë duke kaluar nëpër një seri të mirë të rezultateve dhe sonte synojnë që të ngjiten në kreun e tabelës me fitore eventuale.

Stefano Pioli, trajner i Milanit, sonte duhet t’i bëjë llogoritë pa lojtarin kryesor, Rafael Leaon i cili në xhiron e kaluar u ndëshkua me karton të kuq, transmeton KosovaPress.


Këto janë formacionet zyrtare të kësaj ndeshje e cila starton nga ora 20:45 në “San Siro”

MILAN (4-2-3-1): Maignan; Calabria, Kjaer, Tomori, Hernandez; Tonali, Bennacer; Saelemaekers, De Ketelaere, Krunic; Giroud.

NAPOLI (4-3-3): Meret; Di Lorenzo, Rrahmani, Kim, Mario Rui; Anguissa, Lobotka, Zielinski; Politano, Raspadori, Kvaratskhelia

Lexo edhe

Video