​Formacionet zyrtare, Benfica-Barcelona

​Formacionet zyrtare, Benfica-Barcelona

Pas humbjes në ndeshjen e parë kundër Bayernit në grupin E, Barcelona është pothuajse e detyruar që të triumfojë kundër Benficas në ndeshjen e dytë të këtij grupi.

“Katalanasit” do të luajnë si mysafir kundër skuadrës portugeze në ndeshjen që fillon nga ora 21:00, përcjellë KosovaPress.

Mungesat e shumta vazhdojnë ta hendikepojnë Barçën dhe trajneri Ronald Koeman po vazhdon të eksperimentojë me përbërjet startuese në skuadrën e tij.


Këto janë formacionet zyrtare:

Benfica: Vlachodimos; Otamendi, Vertonghen, Verissimo; Lazaro, Joao Mario, Weigl, Grimaldo; Rafa Silva, Yaremchuk, Darwin Nunez.

Barcelona: Ter Stegen, Des, Pique, Araujo, Sergio, Depay, Pedro. L. De Jong, Roberto, F. De Jong, Eric

Lexo edhe

Video

error: