​Fillon derbi mes Juventusit dhe Atalantas

​Fillon derbi mes Juventusit dhe Atalantas

Ka filluar ndeshja në stadiumin “Allianz” mes gjigandit italian Juventus dhe skuadrës së Atalantas.

Ndeshja e sotme i takon xhiros së 14 të sezonit të ri 2021/22, ku të dy skuadrat i ndajnë katër pikë në tabelë, përcjell KosovaPress.


Momentalisht, pas 13 ndeshjeve Juventusi zë vendin e shtatë në tabelë me gjithsej 21 pikë, krahas Atalantas që pozicionohet në vendin katërt me 25 pikë të arkëtuara.

Juventus – Atalanta (Stadiumi Allianz)

Lexo edhe

Video