​Fc Liqeni mposht Fc Liburnin dhe fiton Kupën e Kosovës në futsall

​Fc Liqeni mposht Fc Liburnin dhe fiton Kupën e Kosovës në futsall

Ka përfunduar ndeshje ndërmjet Fc Liburnit dhe Fc Liqenit e vlefshme për finalen e Kupës së Kosovës në futsall.


Koha e rregull ndërmjet këtyre dy skuadrave përfundoi me rezultat të barabartë 3-3 kurse pas vazhdimeve skuadër më e mirë u tregua Liqeni duke e mposhtur Liburnin 5 me 2 dhe duke e fituar këtë trofe shumë të rëndësishëm.

Ndeshja u zhvillua në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtine dhe Liqeni nga Drenasi e ka fituar për herë të parë këtë trofe.

Lexo edhe

Video