​Eurobasket 2025/ Kosova përballet sonte me Norvegjinë

​Eurobasket 2025/ Kosova përballet sonte me Norvegjinë

Kombëtarja e Kosovës në basketboll sonte e zhvillon duelin e rëndësishem kundër Norvegjisë.

Ky takim zhvillohet në kuadër të parakualifikimeve për FIBA Eurobasket 2025. Në Grupin C bënë pjesë edhe Danimarka. Sfida ndaj danezëve do të zhvillohet më 28 nëntor në Prishtinë, nga ora 19:00. Vendi i parë kualifikohet tutje, si dhe vendi i dytë më i mirë nga të tri grupet parakualifikuese. Katër kombëtare kualifikohen në rrethin e dytë parakualifikues, përcjellë KosovaPress.


Kjo është hera e parë që përballen Norvegjia dhe Kosova. Vendasit kanë vënë në dispozicion 1200 bileta për takimin e parë në shtëpi pas 20 vjetësh.

Ndeshja zhvillohet me fillim nga ora 19:00.

Lexo edhe

Video