​Elseid Hysaj ka disa fjalë para derbit ndaj Romës

​Elseid Hysaj ka disa fjalë para derbit ndaj Romës

Mbrojtësi i Lazios, Elseid Hysaj thotë se “Biancocelestët” janë të fokusuar vetëm në ndeshjen e radhës kundër Torinos dhe jo për derbin e së dielës kundër Romës.

Pika kryesore e diskutimeve në Romë është “Derby della Capitale” të dielën, por ardhja e verës Hysaj shpjegoi se ekipi është i fokusuar në detyrën kundër Torinos të enjten, përcjellë KosovaPress.

Lazio e filloi sezonin me dy fitore kundër Empolit dhe Spezias, por ka pasur vështirësi javët e fundit dhe i ka luajtur tri ndeshje pa fitore, përfshirë humbjen ndaj Galatasaray në Ligën e Evropës.


Hysaj tha se përvoja e deritanishme i bën ata të përqëndrohen në lojën e ardhshme, pasi ato janë të gjitha të vështira.

“Ne nuk po mendojmë për derbin, ne kemi parë që të gjitha ndeshjet janë të vështira,” tha Hysaj në një konferencë për shtyp.

“Shikoni Spezian, Cagliarin dhe Galatasarayn. Ne duhet të jemi të kujdesshëm dhe të përqendrohemi vetëm në sfidën e radhës”, theksoi Hysaj.

Lazio i ka shtatë pikë pas katër ndeshjeve, kurse Roma i ka mbledhur nëntë sosh para ballafaqimit të tyre të dielën që po vjen.

Lexo edhe

Video