​Drithëruese, kështu reaguan tifozët brenda stadiumit në mbështetje të Eriksen – video

​Drithëruese, kështu reaguan tifozët brenda stadiumit në mbështetje të Eriksen – video

Ndeshja e Grupit B të Kampionatit Evropian Euro 2020 u ndërpre për shkak të një skene trishtuese kur mesfushori i Danimarkës Christian Eriksen kolapsin në fushe dhe mbetet pa ndjenja.

Gjyqtari krye3sor i ndeshjen e ndali menjëherë lojën ndërsa lojtarët u ofruan për t’i dhënë ndihmën e parë Eriksenit, përcjellë KosovaPress.

Por, një moment i bukur në mesin e kësaj skene trishtuese ishte reagimi i tifozëve të të dy kombëtareve të cilët u organizuan dhe ofruan mbështetjen e tyre duke brohoritur të sinkronizuar emrin Christian Eriksen.


Ishin finlandezët ata që brohorisnin “Christian”, ndërsa danezët i pasionin me “Eriksen”.

Ndiqeni momentin fantastik:

Lexo edhe

Video

1 Koment

  • […] ​Flet agjenti i Eriksen: Sapo fola me babain e tij, Eriksen po flet, situata po përmirësohet ​Drithëruese, kështu reaguan tifozët brenda stadiumit në mbështetje të Eriksen – video FSHF reagon për rastin e Eriksen UEFA vjen me reagim zyrtar mbi gjendjen e Eriksenit dhe […]

Komentet janë të mbyllura.

error: