​Drita-Llapi e Ulpiana-Malisheva, me këto rezultate mbyllen pjesët e para

​Drita-Llapi e Ulpiana-Malisheva, me këto rezultate mbyllen pjesët e para

Kanë përfunduar pjesët e para të dy ndeshjeve të sotme të Superligës së Kosovës, të vlefshme për xhiron e 20-të të saj.


Ulpiana dhe Malisheva janë duke luajtur me barazim 1-1. Ishin vendasit ata që kaluan në epërsi në minutën e  19’ me golin e Marclei, por mysafirët barazuan tre minuta para përfundimit të pjesës së parë, raporton KosovaPress.

Në ndeshjen tjetër derbi ndërmjet Dritës dhe Gjilanit nuk është shënuar asnjë gol deri më tani.

Lexo edhe

Video