​Dhunohet një femër një Prishtinë, arrestohet prishtinasi

​Dhunohet një femër një Prishtinë, arrestohet prishtinasi

Një femër është dhunuar nga një person në Prishtinë.

Policia tregojnë se viktima është shtetase islandeze.


Lidhur me këtë policia ka arritur që ta arrestoj të dyshuarin.

Me konsultim të prokurorit kujdestar i dyshuari është dërguar në qendrën e mbajtjes për 48 orë. Ndërsa viktima është dërguar për ekzaminim mjekësor.

“Viktima femër shtetase islandeze ka raportuar se është dhunuar nga i dyshuari mashkull kosovar. Në lidhje me rastin janë intervistuar disa dëshmitar. Në konsultim me prokurorin kujdestar, i dyshuari është arrestuar dhe është ndaluar në qendrën e mbajtjes për 48 orë, ndërsa viktima dërgohet për ekzaminim mjekësor. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raportin 24 orësh.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.