​Derbi mes Dritës dhe Llapit, formacionet zyrtare

​Derbi mes Dritës dhe Llapit, formacionet zyrtare

Xhiro e dytë e Superligës së Kosovës për edicionin e ri 2021/22na sjell një derbi interesant mes Dritës dhe skuadrës së Llapit.

Në xhiron e parë, Drita është skuadra e vetme që regjistroi fitore kundër Feronikelit me rezultat të ngushtë 2:1, kurse skuadra e Llapit barazoi me rezultat 1:1 kundër Ulpianës, përcjell KosovaPress.

Tanimë të dy trajnerët kanë publikuar formacionet zyrtare me të cilat do ta fillojnë këtë ndeshje dhe ato i gjeni më poshtë.


Drita (4-2-3-1): Maloku; Limani, Balde, Cuculi, Blakqori; Broja, Namani, Jashari; Ajzeraj, Priestly, Tahiri

Llapi (4-2-3-1): Coric; Emini, Neto, Prençi, Idrizi; Shabani, Ramadani; Rivera, Veliu, Alidema; Fazliu

17:00 Drita – Llapi (Stadiumi i qytetit të Gjilanit)

Lexo edhe

Video