​Derbi gjilanas i takon Dritës

​Derbi gjilanas i takon Dritës

Është Drita skuadra fituese e derbit lokal kundër Gjilanit, sfidë kjo e vlefshme për xhiron e tetë të Superligës së Kosovës ën futboll.

Nga një gol në secilën pjesë i mjaftuar skuadrës së trajneri Akil Vavalis për ta dal nga fusha me tri pikë të plota.


Golin e parë e realizoi Ajzeraj në minutën e 32’, kurse të dytin Tahiri në minutën e 75-të, raporton KosovaPress.

Ndeshja tjetër që u zhvillua në të njëjtën kohë, ajo ndërmjet Dukagjinit dhe Feronikelit 74 përfundoi me barazim 1-1.

Lexo edhe

Video