​Deputetja e LDK-së: Gjendja e familjes Bunjaku është tejet e rëndë

​Deputetja e LDK-së: Gjendja e familjes Bunjaku është tejet e rëndë

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Rrezarta Krasniqi tha se gjendja e familjarëve të Afrim Bunjakut është e rëndë. Ajo ka vizituar familjen e policit të vrarë në Samadrëxhë të Vushtrrisë, për çka tha se i ka edhe të afërm.

Ajo u shpreh se bashkëndjen këtë dhimbje dhe se pret nga institucionet qe të zbardhet ky rast.

Ajo shtoi se institucionet e vendit duhet të ulen dhe të bisedojnë me ndërkombëtarët që të shmanget kjo situatë.


Pranë shtëpisë së policit të vrarë, Afrim Bunjaku, po qëndrojnë pjesëtarë të Policisë së Kosovës.

Në Samadrexhë të Vushtrrisë po vërehen edhe lëvizje të familjarëve të të ndjerit. Mësohet se rreshteri i vrarë në orët e para të mëngjesit të sotëm (e diele) ka qenë baba i tre fëmijëve.

50-vjeçari u vra në fshatin Banjska të Zveçanit ku është sulmuar patrulla policore nga grupe kriminale serbe.

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim!

Lexo edhe

Video