​Deputetët mbajnë një minutë heshtje në nderim të viktimave në Turqi e Siri

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë mbajtur një minutë heshtje në nderim të viktimave të tërmetit i cili ka goditur Turqinë dhe Sirinë.


Si pasojë e tërmetit në Turqi e kanë humbur jetën mijëra persona.

Këtë seancë ta fillojmë menjë minutë heshtje për t’i nderuar viktimat të cilat humbën jetën në këtë termet… Në emër të Kuvendit të Republikës së Kosovës ju shprehim ngushëllime familjeve të cilët i humbën më të dashurit të tyre, u prehshin në paqe të gjithë ata që ndërruan jetë”, ka thënë kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca. 

Lexo edhe

Video