​Conte merr ofertë nga kombëtarja e madhe evropiane

​Conte merr ofertë nga kombëtarja e madhe evropiane

Raportet në Itali sugjerojnë se Federata Hollandeze e Futbollit ka kontaktuar me Antonio Conten për të parë nëse ai është i interesuar për të marrë drejtimin e kësaj kombëtareje, por raportohet se ish-trajneri i Interit ka kërkuar kohë sepse është duke pritur ndonjë ofertë nga ndonjë klub i madh evropian.

Trajneri është pa punë pasi përfundoi kontratën e tij me Interin me pëlqimin e ndërsjellë, pavarësisht se e fitoi titullin e Serie A.


Si pjesë e marrëveshjes me “Neroazzurrët”, Conte nuk mund të angazhohet në ndonjë klub të ri në Serie-A për sezonin e ardhshëm, përcjellë KosovaPress.

Ai ka qenë i lidhur me Paris Saint-Germain, Tottenham Hotspur, Manchester United dhe Real Madridin gjatë verës.

Frank De Boer ishte trajner i Holandës por dhe dorëheqje pasi nuk arriti sukses në Kampionatin Evropian Euro 2020.

Lexo edhe

Video

error: