​Chelsea – Villarreal, dueli për Superkupën e Evropës, formacionet e mundshme

​Chelsea – Villarreal, dueli për Superkupën e Evropës, formacionet e mundshme

Finalja e 46 e Superkupës së Evropës do të jetë vetëm e shtata që do të diskutohet ndërmjet klubeve angleze dhe spanjolle ku fituesi i Ligës së Kampionëve Chelsea dhe ai i Ligës së Evropës Villarreali ballafaqohen sonte me fillim nga ora 21:00.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Windsor Park” në Belfast dhe Villarreali do t’i ketë dy mungesa me Chukwueze dhe Parejo kurse në radhët e Chelseat nuk ka asnjë mungesë, përcjellë KosovaPress.


Këto janë formacionet e mundshme të dy skuadrave:

Chelsea: (3-4-2-1): Mendy; Azpilicueta, Zouma, Rudiger; Hudson-Odoi, Kante, Kovacic, Alonso; Ziyech, Havertz; Werner

Villarreal: (4-4-2): Asenjo; Foyth, Albiol, Torres, Pedraza; Gomez, Morlanes, Trigueros, Pino; Moreno, Nino

Lexo edhe

Video

error: