Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Chelsea kërkon gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve ndaj Portos, formacionet zyrtare

​Chelsea kërkon gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve ndaj Portos, formacionet zyrtare

Fitorja me rezultat 2-0 në ndeshjen e parë ia siguron Chelseat një qetësi relative në ndeshjen kthyese ndaj Portos në ndeshjen e dytë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Skuadra e Thomas Tuchel sonte është në rolin e skuadrës vendase edhe pse ndeshje do të zhvillohet në stadiumin e Sevillas “Ramón Sánchez Pizjuán” në Spanjë sipas vendimit të UEFA-së, përcjellë KosovaPress.


Ndeshja fillon nga ora 21:00 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Chelsea: Mendy, Azpilicueta, Silva, Rudiger, James, Jorginho, Kante, Chilwell, Mount, Havertz, Pulisic

Porto: Marchesin; Manafa, Mbemba, Pepe, Zaidu; Sergio Oliveira, Uribe, Otavio, Grujic; Corona, Marega.

Lexo edhe

Video

error: