​Çeki – Angli, ndeshja direkte për liderin e Grupit D, formacionet zyrtare

​Çeki – Angli, ndeshja direkte për liderin e Grupit D, formacionet zyrtare

Se cila skuadër do të kualifikohet më tutje në Euro 2020 nga Grupi D do të mësohet nga sfida e sotme ndërmjet Republikës së Çekisë dhe Anglisë.

Kjo ndeshje starton nga ora 21:00 dhe zhvillohet në stadiumin “Wembley” në Londër, përcjellë KosovaPress.

Për shkak të gol-dallimit më të mirë, Çekia renditet e para me katër pikë sepse aq ka edhe Anglia.


Këto janë formacionet zyrtare:

Republika e Çekisë: Vaclik, Celustka, Coufal, Kalas, Darida, Holes, Schick, Masopust, Jankto, Soucek, Boril.

Anglia: Pickford, Walker, Stones, Maguire, Shaw, Rice, Phillips, Grealish, Saka, Sterling, Kane.

Lexo edhe

Video

error: