​Caktohet gjyqtari i ndeshjes mes Interit dhe Barcelonës

​Caktohet gjyqtari i ndeshjes mes Interit dhe Barcelonës

Slavko Vincic i Sllovenisë është caktuar që ta ndajë drejtësinë në përballjen e Interit në Ligën e Kampionëve me Barcelonën, ndërsa Ajax-Napoli do të drejtohet nga Francois Letexier i Francës.

Të dyja ndeshjet zhvillohen mbrëmjen e së martës dhe janë ndeshjet e treta në grupet e tyre.

Inter-Barcelona është veçanërisht vendimtare, pasi këto dy skuadra kanë nga tre pikë, prapa liderit të Bayern Munich me gjashtë pikë, përcjellë KosovaPress.


Vinçiç është arbitri i kësaj ndeshje që zhvillohet në “Giuseppe Meazza”, me ndihmës Tomasz Kalncik dhe Andraz Kovacic.

Zyrtari i katërt është Rade Obrenoviç dhe në dhomën e VAR-it është holandezi Pol van Boekel.

Vinçiç është një 42-vjeçar nga Sllovenia që drejtoi finalen e Europa League ndërmjet Eintracht Frankfurt dhe Glasgoë Rangers sezonin e kaluar.

Lexo edhe

Video