​Caktohet dita dhe ora e zhvillimit të ndeshjes Atalanta – Villarreal

​Caktohet dita dhe ora e zhvillimit të ndeshjes Atalanta – Villarreal

Ndeshja e Ligës së Kampionëve Atalanta-Villarreal i shtyrë për shkak të borës, do të luhet nesër në orën 16:30


Fillimisht gjyqtarët dhe trajnerët vendosën që ndeshja të shtyje për 20 minuta për t’i dhënë mundësinë stafit të stadiumit për ta larguar borën, por dendësia e madhe e ssaj si dhe të reshurat e pandërprera nuk e mundësuan një gjë të tillë, transmeton KosovaPress.

Më pastaj me konsultimin mes gjyqtarëve, trajnerëve Gasperini dhe Emery si dhe me zyrtarët e UEFA-së, ndeshja u ndërpre dhe do të zhvillohet të enjten.

Lexo edhe

Video