​Cagliari-Milan, formacionet zyrtare

​Cagliari-Milan, formacionet zyrtare

Milani bën më shumë ndryshime për udhëtimin te Cagliari i Claudio Ranierit, duke përfshirë Yacine Adli në mesfushë, Christian Pulisic, Noah Okafor dhe Samuel Chukëueze në sulm.

Kuqezinjtë u rikthyen në rrugën e duhur me një fitore ndaj Veronës, por ishte një tjetër paraqitje jo shukë bindëse, plus ata humbën Rade Krunic për shkak të lëndimit për disa javë.


Ndeshja nis nga ora 18:30 dhe këto janë formacionet zyrtare

Cagliari: Radunoviç; Zappa, Wieteska, Dossena, Hatzidiakos; Nandez, Makoumbou, Sulemana, Augello; Petagna, Luvumbo

Milan: Sportiello; Florenzi, Thiaw, Tomori, Theo Hernandez; Loftus-Cheek, Adli, Reijnders; Chukwueze, Okafor, Pulisic

Lexo edhe

Video