​Bujar Osmani sot në Kosovë, takohet me krerët e shtetit

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, sot viziton Kosovën, ku do të takojë krerët e shtetit. Takime të ndara Osmani, i cili është edhe kryesues aktual i OSBE-së, do të ketë me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, kryeministrin Albin Kurti, dhe homologen e tij, Donika Gërvalla. Takimi i dy ministrave … Continue reading ​Bujar Osmani sot në Kosovë, takohet me krerët e shtetit