​Bislimi pret në takim ministren finlandeze, Tuppurainen

​Bislimi pret në takim ministren finlandeze, Tuppurainen

Zëvendëskryeministri i Parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi sot ka pritur në takim delegacione nga shtetet e Finlandës dhe Irlandës, të kryesuara nga ministrja e Finlandës për Çështje Evropiane, Tytti Tuppurainen.

Krahas zëvendëskryeministrit Bislmi në takim me delegacionin finlandez po marrin pjesë edhe nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Saranda Bogujevci, zëvendësministri i Diasporës, Kreshnik Ahmeti dhe deputetë nga Komisioni për Punë të Jashtme.


E në këtë takim ishte paraparë të ishte i pranishëm edhe ministri i Shtetit për Çështjet Evropiane të Irlandës, Thomas Byrne por ka pasur disa vonesa në fluturim, andaj shpejt pritet të arrijë në objektin e Qeverisë.

Pas takimit do të ketë konferencë të përbashkët për media.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.