​Bilbao-Real Madrid, mbyllet pjesa e parë me një gol të shënuar-video

​Bilbao-Real Madrid, mbyllet pjesa e parë me një gol të shënuar-video

Ka përfunduar pjesa e parë e finales së Superkupës së Spanjës që po zhvillohet në Arabi ndërmjet Athletic Bilbaos dhe Real Madridit.

Vetëm një gol u shënuar në këtë pjesë të parë me Real Madridin që ka kaluar në avantazh me golin e kroatit Luka Modric të realizuar në minutën e 38’ të ndeshjes, transmeton KosovaPress.


Skuadra e Carlo Ancelotti ishte më e mirë edhe në posedimin e topit me 60 përqind të mbajtjes së tij, por lojë të hapur po zhvillon edhe Bilbao e cila po dëshmon se nuk është rastësisht në finalen e kësaj gare.

Ky ishte goli i Luka Modricit:

Lexo edhe

Video