​Benfica – Arsenal, UEFA vjen me vendim zyrtar

​Benfica – Arsenal, UEFA vjen me vendim zyrtar

UEFA ka njoftuar se Benfica do të luajë me Arsenalin në stadiumin “Olimpico” në Romë më 18 Shkurt.

Më herët sot, UEFA lëshoi ​​një deklaratë duke njoftuar se ndeshja Real Sociedad – Manchester United do të zhvillohet në “Allianz Stadium” në Torino, përcjell KosovaPress.


Tani, vendimi është marrë edhe për ndeshjen Benfica – Arsenal e cila do të zhvillohet në stadiumin e Romës dhe Lazios në Serie A.

“UEFA mund të konfirmojë që raundi i fazës 1/32 i ndeshjes së parë të UEFA Europa League midis SL Benfica dhe Arsenal FC do të luhet tani në  “Olimpico” në Romë,” thuhet në këtë deklaratë. “Data e ndeshjes (18 shkurt 2021) dhe koha e fillimit (21: 00) do të mbetet e njëjtë.

“UEFA dëshiron të shprehë mirënjohjen e saj për SL Benfica dhe Arsenal FC për mbështetjen dhe bashkëpunimin e tyre të ngushtë, si dhe Federatën Italiane të Futbollit dhe AS Roman për ndihmën e tyre dhe dakordimin për të organizuar ndeshjen.”

Lexo edhe

Video

error: