​Belgjikë – Portugali, mbyllet pjesa e parë më supergolin e Hazard

​Belgjikë – Portugali, mbyllet pjesa e parë më supergolin e Hazard

Ka përfunduar fraksioni i parë i ndeshjes ndërmjet Portugalisë dhe Belgjikës.


Thorgan Hazard i dha epërsinë Belgjikës me një supergol të realizuar në minutën e 42’ të ndeshjes duke i dhënë kështu një pushim të qetë skuadrës së tij, përcjellë KosovaPress.

Fituesi i kësaj ndeshjes do të ballafaqohet me Italinë në çerekfinale të Euro 2020.

Lexo edhe

Video

error: