​Belgjikë-Kanadë, nis ndeshja në “Ahmad bin Ali stadium”

​Belgjikë-Kanadë, nis ndeshja në “Ahmad bin Ali stadium”

“Brezit të artë” të Belgjikës po i mbaron shpejt koha për të kërkuar lavdinë ndërkombëtare së bashku, kështu që ata do të shpresojnë që humbja miqësore e së premtes 2-1 ndaj Egjiptit të mos jetë një shenjë e gjërave që do të vijnë.

Pas përfundimit si të tretët në Kupën e Botës të vitit 2018, Belgjika do të kërkojë ta nis me këmbë të mbarë këtë kampionat dhe do të ballafaqohet me Kanadën, raporton KosovaPress.


Ndeshja është e vlefshme për grupin F dhe do të startojë nga ora 20:00, ndërsa skuadra kanë zbritur në fushë me këto përbërje zyratre:

Belgjika: Courtois, Dendocker, Aalderëeire, Vertonghen, Castagna, De Bruyne, Ëitsel, Carrasco, Tielemans, Batshuayi, Hazard

Kanada: Borjan, Johnston, Vitoria, Miller, Hollett, Hutchinson, Eustaquio, Laryea, Buchansan, David, Davies

Lexo edhe

Video