​Barça luan ndaj Sevillas për të synuar edhe vendin e dytë, formacionet zyrtare

​Barça luan ndaj Sevillas për të synuar edhe vendin e dytë, formacionet zyrtare

Me titullin kampion që tashmë duket se është hipotekuar për Real Madridin, lufta e madhe në La Liga po bëhet për vendin e dytë dhe të tretë.

Sonte në stadiumin “Camp Nou”, me fillim nga ora 21, do të ballafaqohen Barcelona dhe Sevilla, transmeton KosovaPress.

Sevilla është e dyta me 57 pikë por që ka pasur rënie të formës në javët e fundit, kurse Barcelona ka tri pikë më pak në vendin e katërt derisa është duke kaluar nëpër një formë të jashtëzakonshme.


Këto janë formacionet zyrtare:

Barcelona:  Ter Stegen, Pique, Araujo, Sergio, Dembele, Alves, Pedri, Alba, Ferran, De Jong, Aubameyang

Sevilla: Bono, Navas, Koundo, Carlos, Rekik, Gudelj, Jordan, Rakitic, Lamela, Ocampos, Martial

Lexo edhe

Video