​Austri – Holandë, përballen liderët e Grupit C, formacionet e mundshme

​Austri – Holandë, përballen liderët e Grupit C, formacionet e mundshme

Austria dhe Holanda janë liderët e Grupit C pas ndeshjeve të para dhe pikërisht këto dy ekipe do të ballafaqohen sonte nga “Johan Cruijff Arena” në Amsterdam me fillim nga ora 21:00 për të kuptuar se cila prej tyre do ta marrë primatin e vërtetë të grupit.

Austria e mposhti Maqedoninë e Veriut në ndeshjen e parë me rezultat 3-1, kurse Holanda vjen pas fitores dramatike në minutat e fundit ndaj Ukrainës me rezultat të ngushtë 3-2, përcjellë KosovaPress.


Këto janë formacionet e mundshme të kësaj ndeshjeje:

Holanda:(3-5-2): Maarten Stekelenburg, Matthijs de Ligt, Stefan de Vrij, Daley Blind, Denzel Dumfries, Marten de Roon, Georginio Wijnaldum, Frenkie de Jong, Patrick van Aanholt, Wout Weghorst, Memphis Depay

Austria: Daniel Bachmann, Philipp Lienhart, David Alaba, Martin Hinteregger, Xaver Schlager, Stefan Lainer, Konrad Laimer, Marcel Sabitzer, Andreas Ulmer, Sasa

Lexo edhe

Video