​Atl. Madrid-Liverpool formacionet zyrtare

​Atl. Madrid-Liverpool formacionet zyrtare

Në stadiumin “Wanda Metropolitano” sonte me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet njëra nga ndeshjet më interesante, ajo ndërmjet skuadrës spanjolle Atletico Madrid dhe asaj angleze Liverpool.

Liverpooli është në krye të grupit B me gjashtë pikë, kurse Atletico Madridi ka katër pikë në vendin e dytë, transmeton KosovaPress.

Liverpoolit në këtë ndeshje i mungojnë Jones, Elllot dhe Thiago Alcantara, kurse nga radhët e Atleticos mungon vetëm mbrojtësi Savic për shkak të suspendimit.


Këto janë formacionet zyrtare:

Atletico Madrid: Oblak, Carrasco, Mhermoso, Kondogbia, Felipe, Tripier, Koke, Lemar, De Paul, Feliz, Griezmann

Liverpool: Alisson, Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson, Henderson, Milner, Keita, Mane, Salah, Firmino

Lexo edhe

Video

error: