​Atalanta e shkatërron Valencian

​Atalanta e shkatërron Valencian

Atalanta ka shënuar sonte fitore të thellë ndaj Valencias, me rezultat 4-1.

Ndeshja është zhvilluar në 1/8 e Ligës së Kampionëve dhe është takimi i parë, transmeton KosovaPress.


Më i miri në ndeshje ishte Hans Hateboer, i cili tundi dy herë portën e Valencias.

Në ndeshjen kthyese do të jetë e vështirë që Valencia të bëjë kthesë, për t’u kualifikuar më tej në Ligën e Kampionëve, duke pasur parasysh rezultatin e thellë me të cilin ka humbur sonte.

Lexo edhe

Video