​Arsenali mund të befasohet, Vlahovic drejtë gjigantit të Serie-A

​Arsenali mund të befasohet, Vlahovic drejtë gjigantit të Serie-A

Arsenali mund të mbetet shumë i zhgënjyer në përpjekjet e tyre për të transferuar sulmuesin e Fiorentinës, Dusan Vlahovic, pasi raportohet se lojtari është i interesuar t’i bashkohet Juventusit, raporton “Gazzetta dello Sport”.


“Topçinjtë” kanë prezantuar një ofertë për 21-vjeçarin, por ai po kërkon të qëndrojë në Itali për të provuar një sfidë të re, përcjellë KosovaPress.

Vlahovic është golashënuesi më i mirë në Serie-A deri më tani dhe ka zgjuar interesim të madh nga klubet më të mëdha evropiane.

Lexo edhe

Video