Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Arsenali kërkon lojtarin e Interit i cili kushton 50 milionë euro

​Arsenali kërkon lojtarin e Interit i cili kushton 50 milionë euro

Arsenali thuhet se po përgatit një ofertë për mbrojtësin e Interit, Achraf Hakimi këtë verë.

“Topçinjtë” duan të rinovojnë pozicionin e mbrojtësit të djathtë dhe, sipas “AS”, po përgatiten të bëjnë një lëvizje për ish-mbrojtësin e Real Madridit.

Hector Bellerin do të largohet nga klubi në fund të këtij sezoni dhe Mikel Arteta ka shënjestruar përfaqësuesin e Marokut, përcjellë KosovaPress.


Gazeta spanjolle pretendon se londinezët do të vendosin 40 milionë euro në tryezë për mbrojtësin e krahut, të njëjtën shumë që Inter pagoi për ta nënshkruar me atë nga Real Madridi në vitin 2020.

Por raporti pretendon se Inter kërkon 50 milionë euro për të konsideruar lejimin e 22-vjeçarit të largohet pas vetëm një sezoni.

Nga ana tjetër, “Calciomercato.com”, pretendon se Interi nuk ka ndërmend të shesë lojtarin, edhe nëse lamtumira e tij mund të sjellë një fitim kapital.

Para se të shesë Hakimin te Arsenali, Inter do të duhet të flasë me Real Madridin, i cili thuhet se ka një marrëveshje ri-blerje me “Nerazzurrët”, që do të thotë se ata do të duhet të përputhen ose tejkalojnë ofertat nga klubet e tjera të interesuara.

Lexo edhe

Video

error: