​Arrestohet burri që dyshohet se dhunoi një të mitur në Skenderaj

​Arrestohet burri që dyshohet se dhunoi një të mitur në Skenderaj

Është arrestuar një person në Skenderaj që dyshohet ta ketë dhunuar një të mitur.

Policia ka treguar se e mitura ishte dhunuar më 28 dhjetor.


I dyshuari është intervistuar të hënën dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

“Skenderaj, 28.12.2021-NN. Me datën 17.01.2022 është identifikuar dhe arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti kishte kryer veprën penale Dhunim ndaj viktimës së mitur femër kosovare. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Lexo edhe

Video