​Angli – Itali, formacionet zyrtare të finales së Euro 2020

​Angli – Itali, formacionet zyrtare të finales së Euro 2020

Momenti i shumëpritur tashmë ka ardhur. Anglia dhe Italia janë të gatshme për shfaqjen e madhe në “Wembley” ku do të diskutohet titulli i Kampionit të Evropës.

Trajneri i Italisë Roberto Mancini dhe ai i Anglisë Gareth Soutgate e kanë përgatitur në mënyrën më të mirë këtë ndeshje dhe do të provojnë ta befasojnë njëri-tjetrin, përcjellë KosovaPress.


Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare të kësaj ndeshje dhe ato janë si më poshtë:

Anglia: Pickford, Walker, Shaw, Rice, Stones, Maguire, Kane, Sterling, Trippier, Phillips, Mount.

Italia: Donnarumma, Di Lorenzo, Chiellini, Verratti, Jorginho, Insigne, Emerson, Chiesa, Immobile, Barella, Bonucci.

Lexo edhe

Video