​Ambasadori britanik uron festën e Fitër Bajramit

​Ambasadori britanik uron festën e Fitër Bajramit

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit.

Ai nëpërmjet një postimi ka uruar lumturi, shënde për gjithë ata që festojnë.

Postimi i plotë i ambasadorit britanik:

Urime Fitër Bajrami gjithë atyre që festojnë sot! Ju uroj lumturi, shëndet dhe mbarësi për vitin që vjen.


***

Svima koji danas slave želim sretan Fiter Bajram! Želim vam sreću, zdravlje i prosperitet u godini koja dolazi.

***

To all those who are celebrating today, Urime Fitër Bajrami! I wish you happiness, health and prosperity for the year to come.

Lexo edhe

Video