Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Ambasadori amerikan takon Sveçlën, flasin për çështjet anti-korrupsion

​Ambasadori amerikan takon Sveçlën, flasin për çështjet anti-korrupsion

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett ka takuar ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla.

Kosnett thotë se në këtë takim kanë diskutuar për çështje të anti-korrupsionit, sundimin e ligjit dhe qeverisjen.


“Diskutim i mirë me Ministrin e Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla mbi çështjet anti-korrupsion, sundimin e ligjit dhe qeverisjen. Të inkurajuar të dëgjosh angazhimin e qëndrueshëm të qeverisë për të çuar përpara qëllimin e drejtësisë së barabartë për të gjithë qytetarët”, ka shkruar Kosnett në twitter.

Lexo edhe

Video

error: