​Aksidentohet autobusi në Bullgari, vdesin 46 persona, kryesisht turistë nga Maqedonia e Veriut

​Aksidentohet autobusi në Bullgari, vdesin 46 persona, kryesisht turistë nga Maqedonia e Veriut

Të paktën 46 persona, shumica prej të cilëve turistë nga Maqedonia e Veriut, vdiqën pasi një autobus u përplas dhe u përfshi nga flakët në një autostradë në Bullgarinë perëndimore.


“Alsat”, duke cituar disa zyrtarë vendas, raporton se ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 02:00 në një autostradë 40 kilometra në jug të kryeqytetit Sofje.

Kreu i shërbimit të kontrollit të fatkeqësive të vendit, Nikolay Nikolov, tha për mediat se “45 ose 46 njerëz vdiqën” në aksident ndërsa 7 pasagjerë u shpëtuan dhe u evakuuan në një spital në kryeqytet.

Lexo edhe

Video

15 Comments

 • […] ​Aksidentohet autobusi në Bullgari, vdesin 46 persona, kryesisht turistë nga Maqedonia e Veriut […]

 • […] ​Aksidentohet autobusi në Bullgari, vdesin 46 persona, kryesisht turistë nga Maqedonia e Veriut ​Varlehyi reagon pas aksidentit në Bullgari: Lajm i tmerrshëm […]

 • […] ​Aksidentohet autobusi në Bullgari, vdesin 46 persona, kryesisht turistë nga Maqedonia e Veriut ​Zaev niset drejt Bullgarisë: Autobusi po kthehej nga Turqia, në mesin e viktimave 12 fëmijë ​Varlehyi reagon pas aksidentit në Bullgari: Lajm i tmerrshëm […]

 • […] ​Aksidentohet autobusi në Bullgari, vdesin 46 persona, kryesisht turistë nga Maqedonia e Veriut […]

 • […] ​Aksidentohet autobusi në Bullgari, vdesin 46 persona, kryesisht turistë nga Maqedonia e Veriut ​Zaev niset drejt Bullgarisë: Autobusi po kthehej nga Turqia, në mesin e viktimave 12 fëmijë ​Xhaçka për aksidentin në Bullgari: Viktimat ishin shqiptarë nga MV Të mbijetuarit e aksidentit në Bullgari jashtë rrezikut për jetën Rama: S’ka fjalë për tragjedinë e autobusit në Bullgari […]

 • […] Viktimat janë të moshës prej 25-30 vjeç, 12 fëmijë ​Aksidentohet autobusi në Bullgari, vdesin 46 persona, kryesisht turistë nga Maqedonia e Veriut Von der Leyen ngushëllon familjet e viktimave nga aksidenti në Bullgari Pendarovski për […]

 • […] ​Aksidentohet autobusi në Bullgari, vdesin 46 persona, kryesisht turistë nga Maqedonia e Veriut Zaev: Në autobusin e aksidentuar në Bullgari ka qenë një qytetar i Preshevës dhe një shtetas i Belgjikës ​Xhaçka për aksidentin në Bullgari: Viktimat ishin shqiptarë nga MV Von der Leyen ngushëllon familjet e viktimave nga aksidenti në Bullgari Pendarovski për tragjedinë në Bullgari: Pres që autoritetet të kryejnë një hetim të plotë […]

 • […] i Shëndetësisë: Të lënduarit në aksidentin në Bullgari janë jashtë rrezikut për jetë ​Aksidentohet autobusi në Bullgari, vdesin 46 persona, kryesisht turistë nga Maqedonia e Veriut ​Xhaçka për aksidentin në Bullgari: Viktimat ishin shqiptarë nga MV […]

 • […] Kryeministri Kurti: I trishtuar dhe i pikëlluar nga lajmi për aksidentin tragjik në Bullgari ​Aksidentohet autobusi në Bullgari, vdesin 46 persona, kryesisht turistë nga Maqedonia e Veriut […]

 • […] ​Aksidentohet autobusi në Bullgari, vdesin 46 persona, kryesisht turistë nga Maqedonia e Veriut Zaev: Në autobusin e aksidentuar në Bullgari ka qenë një qytetar i Preshevës dhe një shtetas i Belgjikës ​Xhaçka për aksidentin në Bullgari: Viktimat ishin shqiptarë nga MV Von der Leyen ngushëllon familjet e viktimave nga aksidenti në Bullgari Pendarovski për tragjedinë në Bullgari: Pres që autoritetet të kryejnë një hetim të plotë Osmani: E trishtuar nga lajmi tragjik për aksidentin në Bullgari, do t’u qëndrojmë afër miqve tanë Kryeministri Kurti: I trishtuar dhe i pikëlluar nga lajmi për aksidentin tragjik në Bullgari Konjufca: Ky mëngjes na tronditi me lajmin e hidhur për tragjedinë e ndodhur në Bullgari […]

 • […] ​Aksidentohet autobusi në Bullgari, vdesin 46 persona, kryesisht turistë nga Maqedonia e Veriut Osmani: E trishtuar nga lajmi tragjik për aksidentin në Bullgari, do t’u qëndrojmë afër miqve tanë Konjufca: Ky mëngjes na tronditi me lajmin e hidhur për tragjedinë e ndodhur në Bullgari Kryeministri Kurti: I trishtuar dhe i pikëlluar nga lajmi për aksidentin tragjik në Bullgari Abdixhiku: Lajmi për humbjen tragjike të 46 jetëve në aksidentin fatal në Bullgari na lë pa fjalë Basha: I shokuar nga tragjedia e tmerrshme në Bullgari ​Ahmeti për aksidentin tragjik në Bullgari: Sa shumë dhimbje që na solli mëngjesi i sotëm Zaev: Në autobusin e aksidentuar në Bullgari ka qenë një qytetar i Preshevës dhe një shtetas i Belgjikës ​Xhaçka për aksidentin në Bullgari: Viktimat ishin shqiptarë nga MV […]

 • […] Abdixhiku: Lajmi për humbjen tragjike të 46 jetëve në aksidentin fatal në Bullgari na lë pa fjalë Krasniqi: I tronditur e i prekur thellësisht nga tragjedia në Bullgari Osmani: E trishtuar nga lajmi tragjik për aksidentin në Bullgari, do t’u qëndrojmë afër miqve tanë Konjufca: Ky mëngjes na tronditi me lajmin e hidhur për tragjedinë e ndodhur në Bullgari Kryeministri Kurti: I trishtuar dhe i pikëlluar nga lajmi për aksidentin tragjik në Bullgari ​Ahmeti për aksidentin tragjik në Bullgari: Sa shumë dhimbje që na solli mëngjesi i sotëm Basha: I shokuar nga tragjedia e tmerrshme në Bullgari ​Aksidentohet autobusi në Bullgari, vdesin 46 persona, kryesisht turistë nga Maqedonia e Veriut […]

 • […] Osmani: E trishtuar nga lajmi tragjik për aksidentin në Bullgari, do t’u qëndrojmë afër miqve tanë Konjufca: Ky mëngjes na tronditi me lajmin e hidhur për tragjedinë e ndodhur në Bullgari Kryeministri Kurti: I trishtuar dhe i pikëlluar nga lajmi për aksidentin tragjik në Bullgari Von der Leyen ngushëllon familjet e viktimave nga aksidenti në Bullgari Pendarovski për tragjedinë në Bullgari: Pres që autoritetet të kryejnë një hetim të plotë Ministri i Shëndetësisë: Të lënduarit në aksidentin në Bullgari janë jashtë rrezikut për jetë ​Aksidentohet autobusi në Bullgari, vdesin 46 persona, kryesisht turistë nga Maqedonia e Veriut […]

 • […] Lajmi për humbjen tragjike të 46 jetëve në aksidentin fatal në Bullgari na lë pa fjalë ​Aksidentohet autobusi në Bullgari, vdesin 46 persona, kryesisht turistë nga Maqedonia e Veriut Zaev: Në autobusin e aksidentuar në Bullgari ka qenë një qytetar i Preshevës dhe një […]

 • […] Nesër ditë zie në Kosovë Qeveria shpall tri ditë zie në Maqedoni pas aksidentit tragjik ​Aksidentohet autobusi në Bullgari, vdesin 46 persona, kryesisht turistë nga Maqedonia e Veriut […]

Komentet janë të mbyllura.